Читај ми!

На Институту за онкологију за шест месеци 4.000 новорегистрованих пацијената

У Србији су, после кардиоваскуларних болести, најчешће малигне од којих годишње оболи више од 40.000 људи, а премине више од 20.000. Рак дојке, плућа, дебелог црева и грлића материце најчешће су дијагнозе. Највише оболелих лечи се у Институту за онкологију и радиологију Србије. О томе колико имају пацијената и да ли су дозвољене посете, за РТС је говорио др Дејан Стојиљковић, помоћник директора те установе.

Нешто мање од половине укупног броја онколошких пацијената у Србији лечи се на Институту за онкологију. Помоћник директора ове установе др Дејан Стојиљковић је рекао да је реч о старој грађевини, у којој се збрињава велики број пацијената.

Тренутно се око 12.000 пацијената лечи на Институту, а за шест месеци 2023. године имају око 4.000 новорегистрованих пацијената.

Епидемијске мере су још на снази – са маском се улази на Институт, а потребан је антигенски тест пре хоспитализације, односно интервенције.

"Сви наши пацијенти су имунокомпромитовани и изузетно су подложни инфекцијама, самим тим што су онколошки пацијенти и примају јаку терапију. Пи-си-ар тест је неопходан за пријем и посете још нису дозвољене", рекао је др Стојиљковић.

Цело гостовање др Дејана Стојиљковића можете погледати у видеу на почетку текста.

петак, 14. јун 2024.
14° C

Коментари

Nena
Мамурлук – како преживети дан после
Cigarete
Шта ми се догађа с организмом кад престанем да пушим?
Decija evrovizija
Дечја песма Евровизије
ablacija
Шта је превенција за изненадне болести
Gdjj
Комшије