Читај ми!

Омбудсман: Солидарност кључна у заштити људских права

Заштитник грађана Зоран Пашалић оценио је да највеће достигнуће у области људских права представља свест да, осим права која свако тражи за себе, треба да постоји и потреба да се помогне свима чија су права угрожена.

 Зоран Пашалић, поводом Међународног дана људских права, изјавио је солидарност кључна у заштити људских права, односно узајамна подршка и потреба да се помогне другоме, преноси се у саопштењу омбудсмана.

"Солидарност представља традицију људи са ових простора, што се показало у најкритичнијим ситуацијама, чак и у новијој историји", рекао је Пашалић.

Нагласио је и да солидарност подразумева поштовање права сваке особе и оснаживање њених потенцијала кроз подршку и помоћ, подсећајући на важности добробити сваког човека јер смо сви на бројне начине повезани, посебно у кризним временима.

"Свакога дана треба да имамо на уму да сваки наш суграђанин, комшија или колега, сваки човек има иста она права која себи признајемо. Та права сви ми појединачно треба да поштујемо али и да их штитимо и помогнемо у случајевима када су нека од њих угрожена", закључио је омбудсман.

И министарка културе Маја Гојковић се огласила поводом Међународног дана људских права, истичући да су људска права главни стуб напретка друштва и државе.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом