Читај ми!

Oдржан протест против рата у Украјини на Тргу републике

Неформална група грађана "Руси, Украјинци, Белоруси и Срби заједно против рата" одржала је данас на Тргу републике протест против рата у Украјини.

Окупљеним грађанима обратили су се, између осталих, један од организатора Рус Пјотр Никитин, професорка Београдског универзитета и чланица Коалиције "Морамо" Биљана Стојковић и други.
На скупу је истакнуто да су последице тромесечног рата у Украјини катастрофалне, а да је и овај рат, као и сви у историји, бесмислен.

Поручили су да грађани не би требало да верују, како кажу, руској пропаганди, те да у Укранији нема нациста, тврдећи да није било никаквог угњетавања или кршења права Руса у Украјини, као и да су они слободно користили свој језик.

Људски животи постају неважни, а њихове патње ефемерне, поручили су говорници и упозорили да су се људи у Украјини и њихови до јуче обични, срећни животи, свели на категорију "цивилно становништво".

На скупу у центру Београда су се могле видети застава Украјине, али и Русије, као и заставе Доњецке и Луганске области.

Активисти су после скупа на Тргу републике отишли до Амбасаде Русије, где су предали листу захтева.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом