Читај ми!

Промена времена повећала број лекарских прегледа – три симптома које не смете да игноришете

Кардиолог Ургентног центра Предраг Митровић каже да варијације у температури лоше утичу на организам и да људи не смеју да игноришу гушење, бол у грудима, као ни повишен или снижен крвни притисак.

Из врућине у невреме, тако се очекује да буде овога викенда. Многи су ових дана уморни, безвољни, деконцентрисани... Због температура трпи цео организам, нарочито срце – то бележе и лекари Ургентног центра.

Предраг Митровић, кардиолог Ургентног центра рекао је у Дневнику РТС-а да временске прилике дефинитивно утичу на организам.

Повећен је број прегледа, којих је ноћас било 119, наводи Митровић.

"Гушење је основни симптом, бол у грудима. Од болесника, најчешће се јављају оболели од срца, нарочито хронични болесници", додао је Митровић и истакао да је најчешћи поремећај срчаног ритма.

Јављали су се, напомиње, и здрави људи, са гушењем и притиском на грудима.

Митровић каже да је међу пацијентима било и оних који имају продужени ковид, али да је, када дођу у Ургентни центар, тешко утврдити да ли нека појава има узрок у ковид инфекцији.

Упозорио је да су симптоми које грађани не смеју да игноришу гушење, бол у грудима, повишен или снижен крвни притисак.

"Биће варијација температуре, метеоролози очекују од пет до осам степени, што је катастрофа за организам", наглашава Митровић.

Међутим, могуће је заштитити се. "Можемо да одржавамо нашу микроклиму. Битно је да седимо у просторији, или да будемо напољу, али да немамо варијацију температуре", закључује Митровић.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом