Читај ми!

Обновљен крст на мозаику на споменику Стефану Немањи

Музеј града Београда обновио је крст на мозаику на споменику Стефану Немањи, који је недавно оштећен на Савском тргу, рекао је заменик градоначелника Горан Весић.

"Музеј града Београда управо је обновио крст на мозаику на споменику Стефану Немањи. Хвала нашим сјајним рестаураторима који су обавили одличан посао", истакао је Горан Весић на свом Фејсбук профилу. 

Весић је нагласио да су наши рестауратори задужени за поправке евентуалних оштећења, а не руски вајар Александар Рукавишњиков, како су поједини медији писали.

"Град Београд је власник споменика, а споменик одржава Музеј града Београда", објаснио је заменик градоначелника. 

Полиција је недељу пронашла и привела двадесетосмогодишњег држављанина Авганистана који се терети да је оштетио споменик Стефану Немањи на Савском тргу.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом