Тимови Заштитника грађана обишли људе задржане након протеста

Заштитник грађана Зоран Пашалић саопштио је да су тимови његове Канцеларије обишли људе задржане након протеста испред скупштине и да су разговарали са њих осморо, док ће са осталим то урадити накнадно јер се они више не налазе у просторијама за полицијско задржавање.

Приликом посете задржаним грађанима, наводи се у сапштењу, представници Канцеларије заштитника грађана су обавештени да је за сада против једне особе поднета кривична, а против седам прекршајне пријаве.

Четворица од осам људи са којима су разговарали имали су примедбе на поступање приликом интервенције, али не и на поступање полиције приликом транспорта и задржавања у полицијској станици, наведено је у саопштењу.

Тим Националног механизма за превенцију тортуре и Одељења за хитно поступање дошли су до сазнања да је било задржано 23 људи.

Заштитник грађана је најавио да ће сутра контролисати рад службеника на чија су поступања приликом интервенције задржани имали притужбе.

Поново је апеловао на грађане, уколико сматрају да су им Уставом и законима загарантована права прекршена, да се обрате тој институцији.

уторак, 01. јул 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом