Трећи део "панцира" на путу за Србију

Aвион у којем се налази трећи део система за противваздухопловну одбрану "панцир С1", које Србија набавља од Русије, полетео је са московског аеродрома "Внуково".

Спутњик наводи да је авион Ан-124 ("Руслан") полетео jутрос са московског аеродрома "Внуково", а извори портала наводе да се у авиону налази трећи део испоруке система за противваздушну одбрану "Панцир С1Е".

Део система се допрема авионом Ан-124 регистарских ознака РА-82038, истим оним којим су транспортована и права два дела испоруке.

Извори Спутњика наводе да су до сад испоручена три система "панцир" (возила са борбеним модулом 72В6) и пратећа возила за њиховo oпслуживање, која улазе у састав батерије.

Споразум за набавку једне батерије "панцира", коју чини шест система, закључен је прошле године.

Први део система стигао је у Србију пре седам дана на аеродром "Пуковник-пилот Миленко Павловић" у Батајници.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 26. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом