Испуњен још један захтев Маје Павловић

Новосадском Каналу 9 власнице Маје Павловић враћен је ИПТВ систем Телекома Србије, сазнаје Удружење новинара Србије (УНС). Ово је један од четири захтева који је испуњен, како би Павловић престала са штрајком глађу, који је ушао у 23. дан.

У одговору на захтев Маје Павловић наводи се да ће се приступити реализацији прикључења Канала 9 у ИПТВ систем, саопштио је Удружење новинара Србије. 

Од четири захтева који треба да буду испуњени остало је да Организација произвођача фонограма Србије (ОФПС) повуче сва извршења и да врати новац Каналу 9 који су скинули са њиховог рачуна по пресудама, као и да у свим поступцима које воде против те телевизије ОФПС и Сокој затраже застој док се не окончају поступци пред Уставним судом, наводи се у саопштењу УНС-а.

Јуче је ОФПС одблокирао рачун Канала 9, Емисиона техника и везе обећале су Павловићевој да ће продужити споразум са том телвизијом који је закључен прошле године, а који истиче овог месеца, што је био један од њених захтева.

Последњи захтев власнице новосадске телевизије упућен је градоначелнику Новог Сада Милошу Вучевићу, од кога Павловић захтева да престане да кажњава Канал 9 и да овој телевизији омогући равноправан приступ средствима на управо расписаном конкурсу за суфинансирање медија.

УНС-у је Павловићева рекла да је Вучевић обавештен о том захтеву.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом