Јунајтед група: Телеком не сме да дискриминише грађане у дијаспори различитим ценама програма РТС-а

Јунајтед група одговорила је на саопштење "Телекома Србија" о томе да СББ своје канале вреднује скоро два евра, а за РТС жели да плати 33 пута мање.

Одговор Јунајтед групе преносимо у целини, а подсећамо вас и на саопштење "Телекома Србија"

Телеком је одговорио Јунајтед групи, али ми нисмо права адреса, већ грађани којима ценовном политиком ускраћују право да у будућности гледају програме јавног сервиса.

Различито су проценили грађане у дијаспори, тражећи за програм РТС-а у некој земљи 20 центи, а у некој другој чак 1,2 евра.

Нису одговорили којом су скалом мерили ко колико вреди.

Телеком обмањује јавност уверавајући кориснике да је њихова цена од 1,2 евро "коректна" и да Јунајтед група зарађује 15 евра по кориснику.

Одбијају опет да кажу једину истину, а то је да за 15,9 евра преко НЕТ ТВ-а гледаоцима омогућавамо гледање 200 телевизијских канала и слушање 200 радио-станица.

Препродавац Телеком, који продаје програме РТС-а у дијаспори, а које су већ платили грађани и држава Србија са 90 милиона евра годишње, тако дискриминише гледаоце и оставља неколико стотина хиљада грађана без програма националне телевизије.

Мисија јавних сервиса је да свим грађанима под једнаким условима омогуће да гледају програм из матичне земље и тако очувају свој језик, културу и обичаје. На ту мисију заборавио је Телеком када је упутио захтев са 20 пута вишим ценама месечно по кориснику.

Колико је ценовна политика Телекома некоректна према дијаспори говори и податак да Би-Би-Си Ворлд свој програм вести наплаћује један евроцент по кориснику, што значи да је Телеком одлучио да 120 пута скупље од Би-Би-Си Ворлд програма препродаје програм српског јавног сервиса.

И од осталих јавних сервиса ценовна политика Телекома већа је за 20 до 40 пута.

Свим јавним сервисима у региону и Европи очигледно је најважнији однос према гледаоцима, јер су већ донирани од државе или од грађана путем претплате, а подсећамо РТС се финансира и на један и други начин.

Због тога су бирократска образложења Телекома потпуно неутемељена, јер смо већ упозоравали јавност какав ће бити ефекат сарадње између РТС-а и Телекома.

Јунајтед група бележи константан раст броја корисника захваљујући супериорној понуди која обухвата најбољи информативни, филмски, серијски и спортски програм.

Очекујемо и у будућности још нових гледалаца, јер смо недавно тим телевизије Нова С појачали култним и најгледанијим емисијама "Утисак недеље" и "Вече са Иваном Ивановићем".

Јунајтед група ће наставити да се правним средствима бори против дискриминације грађана који живе у иностранству, јер сматрамо да је наша обавеза да обезбедимо национални програм свим гледаоцима у дијаспори по фер условима, јер је тај програм већ плаћен новцем грађана Србије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 19. април 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом