У септембру креће градња станова за припаднике снага безбедности

Комисија за припрему предлога програма изградње станова за припаднике снага безбедности одлучила је да у прву фазу пројекта, поред Београда, Новог Сада, Ниша, Врања, Крагујевца и Краљева, укључи и Сремску Митровицу, где је планирана изградња 200 станова.

Председница Владе Србије Ана Брнабић, која је председавала радом Комисије, истакла је да је то пројекат од изузетног значаја за Републику Србију.

"Управо зато, укључили смо и јавна предузећа – 'Србијагас', 'Телеком' и ЕПС, како би помогли у спровођењу", рекла је премијерка.

Брнабићева је додала да је Комисија одлучила да се станови за припаднике снага безбедности у Београду, у првој фази граде у Земуну и најавила да се очекује да у септембру крене градња у Врању и Нишу, а затим сукцесивно и у другим градовима.

За изградњу ће се користити највећим делом материјали домаће производње.

Комисија је разматрала и наредну фазу пројекта у коју ће бити укључене додатне локалне самоуправе и одлучено је да почне израда нове процене потреба у градовима и општинама широм Србије.

Комисија подсећа да је огледни стан на локацији "Земунске капије" од 18. јуна отворен на увид свим заинтересованим припадницима снага безбедности и позива их да га са својим породицама обиђу и упознају се са квалитетом изградње, изгледом стана и добију детаљне информације о условима куповине.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 03. март 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом