Малинари настављају блокаду магистрале ка Црној Гори

И после ноћашњих разговора са представницима Министарства пољопроивреде, произвођачи малина наставили блокаду магистрале у Пријепољу. Траже да минимална откупна цена буде евро и по по килограму, а да адреса за тај захтев није држава, потврдио је представник Министарства пољопривреде који је разговарао с произвођачима. Путнички и теретни саобраћај се одвијају алтернативним правцима.

Незадовољни ценом, произвођачи малина из Пријепоља, Прибоја, Ивањице и Ужица блокирали су пут ка Црној Гори и ту провели ноћ.

Почетна цена од 50 до 80 динара по килограму не подмирује, кажу, ни трошкове производње. Малинари траже да минимална откупна цена буде евро и по по килограму.

Да адреса за тај захтев није држава, потврдио је током ноћи представник Министарства пољопривреде који је разговарао с произвођачима.

"Ми смо хтели да седнемо да направимо агенду, у среду ће бити одржан одбор за пољопривреду где су позвани и представници малинара. Ми смо дошли са предлогом да размотримо начин и могућност одржавања састанка и са премијерком, али нисмо имали прилике да то предложимо. Са 500 људи је тешко разговарати", рекао је Сенад Махмутовић, државни секретар у Министарству пољопривреде. 

Окупљени воћари очекују помоћ премијерке и Министарства финансија, наглашавајући да недавно формирана група за малину није одржала ниједан састанак.

"Пољопривредни проивођачи не траже од државе новац. Они траже да се регулише тржиште и да се стане на пут онима који препакују нашу робу, који робу из увоза продају као српску, да се стане на пут монополистима и хладњачарима који би хтели преко ноћи да зараде милионе на грбачи ових људи", рекла је Слађана Станковић уз Удружења пољопривредних произвођача.

Малинари пријепољског и ужичког краја, после мирног протеста у Пријепољу, јуче су око 15:30, блокирали магистрални пут од Пријепоља ка Црној Гори где је дошло до сукоба са полицијом током којег је четворо произвођача лакше повређено. 

Због блокаде магистралног пута у Пријепољу и путнички и теретни саобраћај обављају се алтернативним правцима кроз сам град.  

Број коментара 12

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 19. април 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом