Спомен соба у знак сећања на раднике РТС-а

Удружење породица киднапованих и убијених на КиМ обележило је годишњицу НАТО бомбардовања Радио-телевизије Србије 1999. године, отварањем спомен собе у знак сећања на 16 погинулих радника те медијске куће.

Годишњицу бомбардовања РТС-а удружење је обележило отварањем спомен собе "Жртава НАТО агресије – Милосрдни анђео" у, како кажу, тишини, без обраћања медијима и без присуства породица.

"Овај пут слике ће говорити саме за себе", наводе у Удружењу.

Спомен соба отворена је за посетиоце.

Ноћас у 2.06 навршило се 19 година од НАТО бомбардовања зграде РТС-а када је погинуло 16 запослених.

То је био први случај да је нека медијска кућа проглашена легитимним војним циљем.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом