Вулин: Обнова споменика – обнова вредности које су нас спајале

Министар одбране Александар Вулин изјавио је да Србија у протеклих сто година, од завршетка Првог светског рата, није престала да се сећа пријатељства које је са Француском изградила током ратних времена и да ће обнова Споменика захвалности Француској на Калемегдану бити и обнова вредности које су нас спајале.

"Сто година није превише времена да би Србија заборавила колико је зла делила са Француском. И у Првом и у Другом светског рату делили смо исте невоље, вредности и наде да ће слобода бити достижна", рекао је Вулин на конференцији за медије коју је Амбасада Француске организовала поводом обележавања стогодишњице краја Великог рата.

Министар је истакао да је обнова Споменика захвалности Француској на Калемегдану - обнова вредности које су нас спајале.

"То је наш начин да покажемо да је Србија поносна на своју историју и да никада неће дозволити њену ревизију", указао је Вулин, нагласивши да је "Споменик захвалности Француској споменик нашег колективног самопоштовања, али и поштовања које Срби осећају према Француској".

Он је захвалио Влади Француске на разумевању и помоћи да се овај важан догађај учини важним и свечаним.

"Радујем се наставку искрене подршке и сарадње два велика народа - српског и француског", закључио је министар Вулин.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом