субота, 09.09.2017, 08:01 -> 10:35
Извор: РТС
Кривокапић: Војску ће водити изузетни младићи и девојке
Портпарол Војске Србије, капетан фрегате Јован Кривокапић, каже за РТС да су резултати последње генерације кадета Војне академије и Медицинског факултета ВМА фантастични и да ће Војску Србије у будућности водити изузетни младићи и девојке.
Јован Кривокапић, поводом свечане промоције најмлађих официра, наводи да је просечна оцена кадета Војне академије 8,23, што је у последњих десет година један од највећих резултата, а код кадета Медицинског факултета ВМА просек је 9,57, тако да је "пред њима светла каријера".
Портпарол ВС је, гостујући у Дневнику РТС-а, рекао да ће најлепши део данашње промоције бити дефиле кадета Војне академије и Медицинског факултета ВМА, који ће проћи центром града.
Што се тиче запослења младих официра, они ће се већ у понедељак јавити у своје матичне јединице.
Указује да се војни систем школства издваја по томе што све младиће и девојке који успешно заврше неку војну школу чека сигуран посао у јединицама ВС и установама Министарства одбране.
Говорећи о пријему професионалних војника, Кривокапић каже да је интересовање такво да се могу попунити упражњена места.
Подсећа да је од октобра прошле године почео пријем људи који су добровољно служили војни рок са оружјем и млађи су од тридесет година.
Напомиње да је конкурс за пријем професионалних војника однедавно отворен свакодневно.
Коментаришући листу најмоћнијих армија света 2017. године коју је урадио војни сајт "Глобал фајерпауер", а на којој је ВС смештена на 83. место од 133 земље, Кривокапић каже да нису емотивно реаговали.
Циљ Војске Србије није да буде добро позиционирана на наведеном сајту, већ "да испуни све мисије и задатке који су јој поверени", закључује Кривокапић.
Дванаеста свечана промоција најмлађих официра Војске Србије на платоу испред Народне скупштине почиње у 11 часова када ће 187 дипломаца бити промовисано у прве официрске чинове.
Најбољима у рангу биће уручена традиционална војничка одличја, официрске сабље, док ће најуспешнијим кадетима по видовима и службама бити уручени пиштољи са посветом.
Промоцији најмлађих официра Војске Србије присуствоваће највише државно и војно руководство, као и бројни гости из земље и иностранства.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар