Бјелић на месту страдања Срба у Првом светском рату

Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, положио је у Араду, у Румунији, цвеће на спомен-плочу и указао почаст свим жртвама и страдалим српским заробљеницима, који су уморени у периоду од 1914. до 1918. године у логору Арадска тврђава.

Тврђава Арад је симбол страдања и патње српског народа у Првом светском рату, где је над њим извршен злочин по налогу тадашњих аустроугарских власти, рекао је Огњен Бјелић.

Бјелић је, са сарадницима и заједно са представницима жупаније Арад, као домаћинима, обишао бивши логор Арадске тврђаве, као и оближње гробље Помениреа, и том приликом са представницима жупаније Арад договорено је и заједничко финансирање завршетка процеса постављања спомен-плоче страдалим Србима у Првом светском рату на овим локалитетима.

Бјелић је обишао и манастир Бездин, Епархије темишварске Српске православне цркве у Румунији и имао низ сусрета током посете жупанији Арад, саопштила је покрајинска влада.

Ове активности су проистекле након недавне посете председника покрајинске владе Игора Мировића Темишвару, када је са премијером Румуније Сорином Гриндеануом договорена одговарајућа подршка актуелним потребама српске заједнице у Румунији, нарочито манастиру Бездин, посвећеном Великој Госпојини, културним манифестацијама, медијима и подизању спомен плоче страдалим српским заробљеницима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 04. март 2026.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом