Крагујевац, због агресивног ђака ученици не иду у школу

Родитељи ученика одељења II-3 Основне школе "Станислав Сремчевић" у Крагујевцу већ трећи дан не шаљу децу на наставу због проблема са учеником тог одељења који, како тврде, "физички и вербално малтретира ђаке и учитеља".

Проблем постоји већ две године од када је дечак, са тешкоћама у развоју и неприлагођеним понашањем у групи, у оквиру инклузивне наставе, уписан у школу.

Због агресивног понашања, како сазнајемо, премештан је из одељења у одељење. Родитељи II-3 тврде да је безбедност њихове деце угрожена, јер их дечак напада и вербално и физички. Да би их заштитили, смењивали су се и на настави, али ни то није дали резултате.

Школски инспектори присуствовали су настави, каже за РТС Горан Јоксимовић, начелник Школске управе,

Урадили су "студију случаја" и предложили мере за решавање проблема. Укључио се и Центар за социјални рад, школски психолог, педагог, а школа је ангажовала по два учитеља за наставу и проблем је, кажу, макар на часовима решен, али не и на одморима.

Савет родитеља Основне школе "Станислав Сремчевић" у Крагујевцу подржао је захтеве родитеља, право на школовање имају сви, али, кажу, и на нормално одвијање наставе и безбедност у школи.

Од надлежних захтевају додатне мере како би проблем био решен.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 01. март 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом