Пет центиметара снега у Сјеници

Висина снежног покривача у Сјеници износи пет центиметра, а службе надлежне за зимско одржавање путева су у стању приправности, спремне да се активирају ако дође до већих падавина, речено је у Метеоролошкој станици у том граду.

У Дирекцији за урбанизам, пројектовање и изградњу Сјенице, која обавља зимско одржавање путева, речено је да су машине за чишћење у стању приправности, спремне да буду у функцији уколико дође до већих падавина.

Сјеница је позната по обилним снежним падавима, а прошле године први снег пао је 21. септембра.

Због разуђених, бројних села и заселака удаљених од центра града, поједини путеви током зиме у тој општини буду завејани и по неколико дана, а често се после обилних падавина проглашава и ванредна ситуација.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом