четвртак, 15.09.2016, 16:00 -> 16:10
Извор: Tанјуг
Ребић са шефовима полиција Норвешке, Словеније и Француске
Вршилац дужности директора полиције Владимир Ребић договорио је данас на Конференцији шефова европских полиција у Хагу са директорима полиција Норвешке, Француске и Словеније даље активности на реализцији започетог пројеката са Норвешком о унапређењу капацитета рада српске полиције и Европола.
Како је саопштено из МУП, Ребић је током дводневне Пете годишње конференције у седишту Европола у Хагу, договорио и решавање више заједничких питања од обостраног интереса са Словенијом и Француском у вези са досадашњом успешном полицијском сарадњом на заједничким истрагама у борби против међународног организованог криминала и тероризма.
На конференцији, на којој се расправља и о текућим темама од највећег значаја за европску полицијску сарадњу, приоритет је дат мигрантској кризи, тероризму, високотехнолошком криминалу и утицају дигиталних технологија у развоју.
На конференцији учествују директори полиција земаља држава чланица ЕУ, као и држава нечланица ЕУ које су оперативни и стратешки партнери Европола међу којима и Агенције за спровођење закона САД, Аустралије, Колумбије, Норвешке, Канаде, Швајцарске, држава Западног Балкана, као и представници других Агенција ЕУ, представници Европске комисије и Европског парламента, Интерпола, Светске царинске организације и представници Министарства јавне безбедности Кине.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар