Рот: Прајд допринео унапређењу права ЛГБТ заједнице

Михаел Рот, државни министар за Европу Министарства спољних послова Немачке и представници организационог одбора Београд Прајда сложили су се да су одржавање те манифестације претходних година у Београду, али и дијалог с државним органима у току припреме самог догађаја одлучујуће допринели унапређивању људских права ЛГБТ заједнице.

Иако су ове промене ограничене и недовољне, наглашено је да постоји јасна међународна обавеза Србије да константно ради на усклађивању законодавства и праксе са стандардима Савета Европе, чији је Србија члан од 2003. године.

Министар Рот је посебно интересовање показао за случајеве насиља и дискриминације према припадницима ЛГБТ заједнице, нагласивши да је брза и адекватна примена закона кључна за грађане сваке државе, а нарочито за мањинске заједнице чији припадници су често жртве кршења људских права.

С обзиром да је Организациони одбор Београд Прајда угостио министра Рота и прошле године, разговор се овог пута делом односио и на све што је урађено у протеклих годину дана, саопштио је Тим за односе с јавношћу Београд Прајда.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 29. април 2026.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом