уторак, 30.08.2016, 16:36 -> 16:39
Извор: Танјуг
Јанковић: Подршка Прајду, очекујем мирну шетњу
Повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић пружила је подршку одржавању Параде поноса, која је заказана за 18. септембар у Београду, и истакла очекивања да ће се и ове године све активности и шетња одржати у миру.
Јанковић је то рекла организаторима Параде поноса 2016. Горану Милетићу и Бобану Стојановићу, са којима је разговарала о припремама за Прајд, саопштено је из кабинета Поверенице.
Повереница је пружила подршку одржавању Параде као начину остваривања једног од Уставом загарантованих права.
На састанку је било је речи и о прошлонедељном нападу на Бобана Стојановића, као и о положају ЛГБТ особа у Србији, наведено је у саопштењу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар