уторак, 02.08.2016, 11:56 -> 12:11
Извор: Танјуг
Балкан, расте број повратника са ратишта на Блиском истоку
Према резултатима недавно усаглашених анализа регионалних безбедносних служби, број повратника са ратишта у Сирији, Ираку и Либији на Балкан, у последњих 18 месеци, знатно се повећао, пренели су црногорски медији. Повратници се, како се наводи, плаше ригорозне казнене политике.
Закључно са 20. јуном вратило се близу 200 такозваних џихадиста, а међу њима и 28 жена –највише на Косово, у БиХ и Македонију. Највећи део од двадесетак повратника, држављана Србије и тројица Црне Горе, одлучио је да "заобиђе" матичне државе, пише подгоричка Побједа.
Позивајући се на добро обавештене изворе, овај подгорички дневник наводи да је један од кључних разлога наводно ригорознија казнена политика, са малим изгледима прихватања инсајдерских услуга повратника.
Црногорски и српски држављани покушавају, стога, да на разне начине, на што је могуће дужи период, одгоде суочавање са овлашћеним представницима надлежних служби и органа, рачунајући да би им проток времена могао бити од користи.
Уздају се у чињеницу да временом трагови њихових мисија бледе, а доказни материјал постепено губи на тежини, па чак и на веродостојности.
Према поузданим изворима Побједе, такозваним избегличким коридорима, у непрегледним колонама, са дорађеним документима, уточишта су нашли у појединим западноевропским земљама, али и у Македонији, БиХ и на Косову.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар