среда, 13.07.2016, 13:38 -> 13:55
Извор: Танјуг
Чопор вукова напао стадо говеда на Голији
У засеоку Коритник на Голији, чопор вукова напао је стадо Радослава Пантовића. Пантовић каже да би ситуација вероватно била још гора да није било бикова који су бранили јунад.
"Упали су у тор са једанест говеда и оборили две јунице. Око три сата јутрос стока је почела да риче, истрчали смо са лампама напоље пошто овде нема струје. Два бика су јуришала ка вуковима и бранили јунад. Од борбе са зверима, рогови и њушке су им били крвави. Да није било бикова, све би их поклали", рекла је Стојанка Пантовић за Глас западне Србије.
Истиче да су мештани у страху од вукова и не усуђују се да се удаље од куће.
Радосав Пантовић наводи да ово није први пут да их вукови нападају.
"Заштићени су, не смеш им ништа. Пре два дана комшији су заклали јуне. Ово не може више да се трпи", наглашава Пантовић.
Ветеринарски техничар Микан Васиљевић каже да вукови у том крају наносе велику штету и да је више домаћих животиња растргнуто.
"Велика је опасност да не пренесу неку заразну болест на стоку", указао је Васиљевић.
Мештани ових предела на Голији моле државу и ловачка удружења да их заштите и кажу да су у сталном страху.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар