Читај ми!

Крушевац, 85.000 људи без воде

Већи део Крушевца, око 85.000 људи, нема воду више од 35 сати, због квара на главном вентилу магистралног цевовода у Липовцу. Воде неће бити ни ноћас ни сутра, јавља дописник РТС-а. Град се снабдева водом из 12 стационираних и три мобилне цистерне.

Због извођења радова на уградњи мерача протока воде у селу Липовац крај Крушевца, од јуче у седам сати ујутро већи део града је био без воде због планског искључења узрокованог кваром.

Иако је требало да Крушевљани воду добију око 15 часова, уследиле су две хаварије. На главном магистралном цевоводу дошло је до пуцања главног вентила.

Према речима директора ЈП "Водовод" Крушевац, квар је заиста велики и мораће да потраже помоћ "Јединства" из Ужица јер Крушевац ни људством ни механизацијом не може да поправи оно што се догодило. У овом тренутку извесно је да воде неће бити ноћас ни сутра.

Крушевац је воду имао у болници и вртићима, снабдевали су се преко резервоара. Те залихе се, међутим, полако троше, па се не зна како ће бити сутра.

Према последњим информацијама, воду је добило 25 села, тако да је сада без воде око 85.000 житеља. 

У 18 часова одржана је седница Штаба за ванредне ситуације, али ни након седнице нема прецизних информација када ће квар бити отклоњен.

Како јавља дописник РТС-а, седморица монтера стигло је у Липовац, где се хаварија догодила, и почели су са оправком. 

Општине Трстеник и Александровац понудиле су помоћ Крушевцу. Са њиховим и цистернама Војске Србије и Јавног комуналног предузећа "Крушевац" град ће воду за пиће дистрибуирати са 23 цистерне, а за техничку употребу воду ће возити четири цистерне.

После друге Ванредне седнице Градског штаба за ванредне ситуације града Крушевца, на захтев Завода за јавно здравље Крушевац и Санитарне инспекције Министарства здравља за Расински управни округ, донет је један од закључака да се настава у основним и средњим школама, као и организовани прихват деце у предшколским установама, тамо где нема воде неће организовати 23. априла.

Предшколска установа "Ната Вељковић" је обавестила Градску управу да због ове одлуке одлаже једнодневни излет до рибарске Бање.

Уградња мерача протока воде на мерно регулационом блоку Липовац је део пројектних активности у склопу реализације водоснабдевања суседних општина Варварин и Ћићевац.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом