Гашић: Повољни стамбени кредити за војску

Министарство одбране и Сосијете женерал банка склопили су уговор о дугорочном стамбеном кредитирању којим ће бити решено стамбено питање официра и подофицира Војске Србије.

Уговор о новом програму субвенција за припаднике Војске Србије, у Великој ратној сали старог Генералштаба, потписали су министар одбране Братислав Гашић и председник Извршног одбора Сосијете женерал банке Фредерик Куен, преноси Танјуг.

Констатујући да где постоји воља, не изостају резултати, Гашић је истакао да је потписивање тог уговора важан потез у решавању стамбеног питања припадника Министарства одбране и Војске Србије.

"Одлуком да се припадницима Војске и Министарства одбране понуди најнижа каматна стопа, Сосијете женерал банка нас је подржла на једном од наших најважнијих задатака-настављамо да стварамо боље услове за рад и да обезбеђујемо већу материјалну сигурност за припаднике Војске Србије," поручио је Гашић.

Он је истакао да се стално смањује број оних који чекају на решење стамбеног питања у систему одбране и оценио да је одличан резултат, када је реч о томе.

"Он мора да буде још много бољи и због тога нам је веома важна подршка једне овакве еминентне банке", рекао је Гашић и додао да очекује да ће и остале банке следити тај пример.

Наши припданици који раде на очувању мира овим уговором су, како је закључио министар, корак ближе и проналажењу мира и у свом дому.

Извршни директор Сосијете женерал банке изразио је задовољство због потписивања уговора са Министарством одбране, истакавши они уредно враћају кредите.

Објаснио је да је потписаним уговором та банка обезебдила веома повољне услове српским војницима када је реч о стамбеном кредиту.

Према његовим речима, Сосијете женерал банка је лидер на тржишту стамбених кредита јер има око 12.000 клијената који су подигли стамбени кредит, због чега је та банка, како је рекао, кредибилан партнер.

Циљ нам је да градимо чврсте и дугорочне односе са нашим клијентима, рекао је Куен и захвалио Министарству одбране што је омогућио да та банка буде део тог програма, изразивши наду да ће сарадња бити настављена.

Програмом дугорочног стамбеног кредитирања професионалних војника под повољнијим условима стамбено питање до сада је решило 1.783 официра и подофицира Војске Србије.
Како је објашњено тај програм нуди најнижу каматну стопу на тржишту за део кредита који финансира пословна банка, односно максимално 3,5 одсто уз шестомесечни еурибор.

Одобравање кредита дозвољено је и без учешћа корисника, не постоји старосна граница у тренутку подношења захтева, а отплата кредита траје до 70. године корисника.

Припадници Војске Србије имаће и погодност брзе обраде документације, као и то да непокретност коју буду куповали неће морати да буде новоизграђена.

Како би обезбедили што стабилније изворе средстава за финансирање стамбених потреба својих припадника Министарство одбране је 2014. основало Буџетски фонд за финансирање стамбених потреба својих запослених из којег се обезбеђују средства за део кредита у висини од 14 до 25 одсто вредности кредита, које професионални војник враћа после отплате кредита банци, последњих пет година, с каматном стопом од 0,1 одсто на годишњем нивоу.

Ове године, како је објашњено у Министарству одбране, за те намене обезбеђено је 500 милиона динара, а Сосијете женерал банка је једина и прва банка која се одазала позиву Националне корпорације за осигурање стамбених кредита да закључи уговор за реализацију програма дугорочног стамбеног кредитирања за 2015.

Од укупно 1.783 војника који су стамбено питање решили кроз тај програм од 2008. до 2014. њих 1.214, односно 68 одсто, стамбени кредит подигло је код Сосијете женерал банке.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. јул 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом