Читај ми!

Завршена стратегија за младе

Министар омладине и спорта Вања Удовичић, који је у Крушевцу отворио клуб за младе, рекао је да је завршена Стратегија за младе која је израђена у директном разговору са младима широм Србије.

Стретегија за младе први пут није рађена у кабинетима и иза затворених врата, већ у отвореном разговору са младима, рекао је министар Вања Удовичић.

"То је добар знак који млади препознају, али пред свима нама је много посла како бисмо испунили оправдана очекивања младих", рекао је министар.

Удовичић је, како се наводи у саопштењу тог министарства, објаснио да се унапређењу положаја младих у Србији приступа плански, како би резултати били дугорочно одрживи.

"Влада Србије усвојила је Националну стратегију за младе која се односи на наредних 10 година. Жеља целе државе је да на најбољи начин приступи решавању проблема који муче омладину. Желимо да покажемо да су млади приоритет ове Владе и фокус је стављен на конкретне, животне, проблеме", рекао је Удовичић.

Истакао је да је главни циљ стварање више шанси за младе, пре свега кроз отварање нових радних места и подршку предузетништву. Велика пажња, најавио је, биће посвећена и бризи о безбедности младих, образовању и друштвеној укључености и активизму младих.

Посебно је истакао неопходност стварања више шанси за младе, пре свега кроз повећање запослености и подршку омладинском предузетништву.

"Почели смо разговоре са представницима најуспешнијих компанија које послују у Србији. Желимо да директно од привреде чујемо које су то вештине које они очекују од својих запослених и на основу тога биће осмишљен сет мера које ће помоћи младима да те вештине стекну"“, рекао је министар омладине и спорта.

У овом процесу ће, како је рекао, значајан партнер бити и канцеларије и клубови за младе, попут крушевачког који је данас омладини стављен на располагање.

"Отварањем Клуба за младе указујемо на важност улагања у младе на локалу и значај пружања квалитетних услуга за младе људе, како би се искористили њихови потенцијали и покретачка енергија за развој економије на локалном нивоу“, рекао је Удовичић, који је захвалио градоначелнику Крушевца на помоћи у опремању клуба за младе.

Након Крушевца, министар Удовичић ће се у Врњачкој Бањи обратити на завршној конференцији пројекта "Повезивање младих са привредом"“, а након тога ће присуствовати свечаном отварању Клуба за младе у том граду.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 25. април 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом