Читај ми!

Наставак преговора адвоката и министарства

Стручни тимови Министарства правде и Адвокатске коморе Србије наставили су преговоре, како би пронашли заједничко решење. Договор још увек није постигнут. Следећи састанак заказан је за четвртак.

На петом састанку трочланих стручних тимова, који је трајао више од три сата, представници министарства и Адвокатске коморе Србије наставили су аргументовано и кроз конструктивни дијалог да размењују мишљења о темама које су дефинисане током претходних сусрета, преноси Танјуг.

Кључна питања на која стручни тимови треба да одговоре су захтеви адвоката који се тичу измена Закона о јавном бележништву. Чланови стручног тима договорили су се да наредни састанак буде одржан у четвртак, у просторијама Министарства правде.

Стручни тим АКС чине председница Адвокатске коморе Чачка Јасмина Милутиновић, Мирјана Јовановић Томић и Тања Арсић из Адвокатске коморе Војводине. Министарство представљају помоћници министра правде Чедомир Бацковић и Нела Кубуровић, као и директор Републичког секретаријата за законодавство Дејан Ђурђевић.

Комора јавних бележника тражи да се и њени представници укључе у разговоре адвокатуре и Министарства правде.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом