четвртак, 18.09.2014, 09:21 -> 10:32
Бајка на обали Саве
Коме су Шапчани извадили чивију, кнезу Михаилу или краљу Милану, до данас се нису договорили. Оно што се тачно зна, од шале су направили један од заштитних знакова тог града и манифестацију, која се одржава у Шапцу до суботе и то 46. пут.
Кризни пасош је спреман и путовање кроз Чивијашку републику може да почне, а организатори препручују да гости у кофер пакују само шалу и добро расположење.
"Велики је број приспелих радова на Чивијашки конкурс за најбољи афоризам, сатиричну причу и карикатуру, више од 1000 радова", истиче директор Туристичке организације града Шапца Драгојло Лазић.
Чивијаши ће ове године имати и своју валуту и мењачницу, а у складу са временом и ведрим духом, курс ће одређивати, како им буде одговарало.
"Закључак ове приче са Чивијашком Републиком јесте да кошта да одеш али кошта и да останеш", каже стручни сарадник Тамара Пејић.
Изложбе, концерти, шампитијада, Чивијашко коло, карневали, само су део четвородневне манифестације за коју је ове године из градског буџета издвојено 4,5 милиона динара.
"Имаћемо госте из Боливије, своју промоцију имаће Верона, а имаћемо и почасног госта из Немачке", објашњава координатор Чивијашког карневала Радушко Јанковић.
Први председник Чивијашке Републике Михаило Станковић, прогласио је Шабац за "Град отвореног хумора и сатире".
Овогодишњи председник, Драгољуб Мићко Ђуричић биће званично проглашен у суботу, а његов задатак је да смисли предизборна обећања а право, да не мора да их испуни.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар