среда, 06.08.2014, 20:13 -> 20:52
Србија међу безбедним земљама
Институт за економију и мир са седиштем у Њујорку, објавио је резултате истраживања који показују да је Србија на 52. месту у свету по индексу мира, односно да се налази међу 30 одсто најбезбеднијих држава у свету.
Према подацима ИЕП, највиши индекс безбедности имају Исланд, Данска, Аустрија, Нови Зеланд и Швајцарска, док се на последњем, 162. месту нашла Сирија, у којој већ три и по године бесни грађански рат, преноси Танјуг.
У конкуренцији европских држава, Србија је између 29. и 36. места, а испред ње су, поред осталих, Словенија и Хрватска.
Индекс мира се израчунава према 22 ставке, а подаци се прикупљају од Међународног института за стратешка истраживања, Светске банке и неколико агенција Уједињених нација.
Европа је најмирнији светски регион, јер је чак 14 земаља Старог континента у првих 20 по безбедности.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар