Читај ми!

Србији потребан Савет за популациону политику

Министар за рад и социјална питања Александар Вулин закључио је на састанку са директорком Института друштвених наука Мирјаном Рашевић да је потребно конституисати Савет за популациону политику.

Савет је први корак у дефинисању и увођењу нових мера и акција у вези са побољшањем демографске слике Србије, наводи се у саопштењу Министарства рада.

Рашевићева је током састанка, како се наводи, изнела истраживачке налазе који упућују на потенцијалне активности ублажавања феномена недовољног рађања.

"Поред низа постојећих мера популационе политике које спроводи Министарство за рад, министар Вулин је иницирао интензивнију сарадњу са стручњацама из свих релевантних области ради активнијег деловања државе у тој сфери", наводи се у саопштењу.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом