петак, 27.06.2014, 19:30 -> 20:25
Лазаревцу потребни црепови
У Лазаревац је почео да стиже грађевински материјал неопходан за поправку кућа оштећених олујним ветром пре два дана. Стигли су и грађевински инжењери и тесари, како би помагали грађанима.
Од невеременом опустошеног места, Дрен је постао градилиште. Оштећено је око 70 кућа, десетак знатно. Становници Дрена кажу да је олуја однела све за трен. Зато грађанима помоћ у обнови најпре пружају зидари и стручњаци из девет грађевинских фирми.
Мајстори кажу да најпре проверавају да ли су кровне плоче оштећене, а да потом мењају цреп који је олуја однела.
Посла има и у Шопићима. Оштећено је 250 кућа, као и далеководи. За мање од пет минута, куће су остале без кровова. Ветар олујне јачине превртао је шлепере и носио аутомобиле неколико десетина метара.
Мештани Шопића кажу да су добили греде и летве, а да очекују и да црепови ускоро пристигну.
Помоћ у грађевинском материјалу стиже. Најпотребнији је цреп, па се апелује на грађевинске фирме да помогну.
Бојан Стевић, потпредседник Општине Лазаревац каже да ће, како се нада, ако цреп буде пристизао и ако времеске прилке дозволе, у наредних три до пет дана оштећене куће добити кров.
У Општини Лазаревац оштећено је између 1.300 и 1.500 кућа. А да би се све куће ставиле под кров, потребно је 950.000 црепова.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар