уторак, 22.04.2014, 15:09 -> 15:14
ЕПС: Нисмо криви за хаварију
Нису тачне оптужбе Министарства енергетике да је ЕПС кривац за кварове због којих велики број домаћистава у западној Србији није имао струју, саопштило је то јавно предузеће.
ЕПС је у свом саопштењу истакао да је учињено све како би купци у што краћем року имали стабилно снабдевање електричном ененргијом, преноси Фонет.
То државно предузеће је најавило да ће Министарству енергетике доставити тражени извештај о дешавањима протеклих дана у коме ће се видети да је ЕПС ефикасно решио кризну ситуацију у западној Србији.
"Ванредне временске неприлике у западном делу Србије, снег и обилне кише захватили су 16. априла у вечерњим сатима подручје привредног друштва Електросрбија, које је део система Електропривреде Србије", пише у саопштењу.
ЕПС је навео да је на отклањању кварова даноноћно по снегу и киши радило више од 150 екипа - 70 из ужичког краја, 50 из чачанског и 30 приправних екипа из огранака приведног друштва "Елекстросрбија".
"Министарство енергетике укључило у ванредну ситуацију тек 19. априла, када је већ у 19 часова ситуација комплетно санирана и када су сви потрошачи имали редовно снабдевање", истакао је ЕПС.
Како се оцењује у саопштењу, укључивање Министарства енергетике трећег дана хаварије није допринело бржем отклањању кварова, јер је ЕПС сопственим снагама и у сарадњи са Сектором за ванредне ситуације МУП-а Србије санирао хаварију.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар