Читај ми!

ЕМС: Погрешан закључак Савета о трговини струјом

Јавно предузеће "Електромрежа Србије" саопштило је да је Савет за борбу против корупције у извештају о трговини струјом погрешно закључио да ЕМС и Електропривреда Србије имају различите податке о промету струјом.

Приликом анализа података Савет није поредио податке о комплетном промету струјом, већ је приликом поређења користио различите групе података из чега је и проистекло да се они не слажу, пише у саопштењу, преноси Фонет.

Како је наведено, када се уважи комплетан скуп података о промету струје који су доставиле и ЕМС и ЕПС и изврши сабирање свих врста података добијају се идентичне вредности.

ЕМС је истакао да је Савету за борбу против корупције на његов захтев доставио све податке о промету струје и то по два основа.

Прва група се односи на податке о годишњем увозу, извозу, транзиту, допреми, транзиту и отпреми са Косова и Метохије и продаји струје на унутрашњем тржишту, а друга на прекограничну размену.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 05. јул 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом