Читај ми!

Почетак пројекта изградње станова за избегле и расељене

Шеф Делегације ЕУ у Београду Мајкл Давенпорт, комесар за избеглице и миграције Владимир Цуцић и градоначелник Панчева Павле Раданов посетили су колективни центар у Панчеву и локацију намењену за изградњу социјалних станова за избегла и расељена лица.

После обиласка, потписан је Меморандум о разумевању који дефинише сарадњу за обезбеђивање стамбених решења за избеглице и интерно расељена лица смештена у колективном центру у Панчеву, преноси Танјуг

Тиме је свечано обележен почетак пројекта "За бољи живот" који финансира Европска унија, а чији су корисници Комесаријат за избеглице и миграције и владина Канцеларија за Косово и Метохију, укупне вредности 14,2 милиона евра.

Давенпорт је изјавио да је тај пројекат у складу са државном политиком према избеглицама, интерно расељенима и повратницима и да у потпуности осликава суштински принцип - подршку интеграцији присилних миграната који су изабрали да остану у Србији, као и онима који су одлучили да се врате на Косово.

Амбасадор ЕУ је подсетио да је 2003. године почело спровођење плана за затварање сва 323 колективна центра у Србији, у којима је живело 23.000 људи.

Истакао је да је у Србији без Косова остало још 14 таквих центара и рекао да се нада да ће овај пројекат обезбедити и њихово затварање.

Цуцић је истакао да је био "непријатно и тешко изненађен" препоруком УНХЦР-а за укидање статуса избеглица, у тренутку када је, како је рекао, "све потребно али то не".

Такође јр позвао градоначелника Панчева да омогући откуп станова људима који су их добили у оквиру овог пројекта и да на тај начин да пример и другим градовима.

У оквиру донације ЕУ од 14,2 милиона евра биће финансирано 15 пројеката за решавање стамбеног питања присилних миграната, а оквирни период спровођења је између 12 и 24 месеца.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 12. јул 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом