петак, 14.03.2014, 14:27 -> 14:40
Признање супруги нигеријског председника
Влада, појединци и невладине организације имају своју улогу у развоју мање привилегованих особа у друштву, поручила супруга председника Нигерије Пејшенс Фака Џонатан. Драгица Николић је Фака Џонатан уручила признање за хуманитарни рад широм света.
Супруга председника Нигерије Пејшенс Фака Џонатан одржала је на Филолошком факултету предавање о положају и улози жена у Нигерији, којем је присустовала и супруга председника Србије Драгица Николић.
Драгица Николић је Фака Џонатан уручила признање за њен хуманитарни рад широм света и изразила захвалност због тога што је посетила Србију.
"Изузетно сам почаствована што је докторка Пејшенс Фака Џонатан у својој мисији и борби за промоцију женских права широм света, препознала у Србији пријатељску земљу у којој ће њене идеје ођекнути на прави начин", истакла је Николићева.
Николићева и Пејшенс Фака јуче су одржале састанак на којем је било речи о размени искустава и могућностима унапређења односа две земље.
"Родила се идеја да се на Филолошком факултету оснује Институт за студије афричких језика, нека то буде наставак свега што смо до сада урадили и видећемо шта још може да се уради", навела је Драгица Николић.
Пејшенс Џонатан је изразила задовољство посетом Србији и захвалила се Драгици Николић дочеку и на томе што је, како је рекла, препознала њен скроман допринос друштву.
"Желим да верујем да ће моја посета Србији допринети јачању односа између Србије и Нигерије", поручила је пејшенс Фака Џонатан.
Фака Џонатан, која је председница мировне мисије првих дама Африке и истакнути борац за људска права, на предавању под називом "Уздизање мање привилегованих у друштву: моје искуство са женама за промену иницијатива у Нигерији", говорила је о положају маргинализованих група у друштву и раду своје две хуманитарне организације.
Истакла је да сви људи треба да имају једнаке шансе када је реч о образовању, запошљавању, стварању бољих услова за живот.
"Влада, појединци и невладине организације имају своју улогу у развоју мање привилегованих особа у друштву", поручила је.
Њена борба усмерена је пре свега на побољшање положаја жена у Нигерији које раније нису ишле у школу и нису биле слободне да остваре своје потенцијале. То се сада, како је навела, променило набоље и оне су ушле у структуре власти и постале "део процеса одлучивања" у земљи.
Мисија првих жена Африке, чија је Џонатан председница, верују да жене могу да утичу на окончање конфликта и успостављање мира у регионима Африке у којима још увек букте сукоби.
"Свесни смо да је допринос жена кључан за напредак Африке", поручила је Џонатан.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар