Читај ми!

Тим из Србије победио на "Мајкрософт" такмичењу

Студенткиње из Србије освојиле прву награду на престижном "Мајкрософт" такмичењу, креирањем "Виндоуз Фоун 8" апликације за промоцију физичке активности.

У оквиру овогодишњег међународног "Мајкрософт" такмичења, тим студенткиња из Србије освојио је прву награду у области креирања софтвера и апликација за промовисање здравог живота кроз физичку активност.

Победнички тим "AdaJAMM" од четири студенткиње са Факултета информационих технологија београдског Универзитета Метрополитан чине Јована Ковач, Ана Роић, Јелена-Марина Брадарић и Маша Пејчић.

Овом тиму прво место је донела апликација за мобилне телефоне "Плејграунд", која има за циљ да наставницима физичког васпитања и њиховим ученицима прикаже шест различитих игара које промовишу физичку активност.

Председник Скупштине Србије Небојша Стефановић честитао је студенткињама тријумф.

У честитки се наводи да је њихова победа потврда и доказ квалитетног образовања које су стекле, али и победа њихових ментора, изузетних педагога, који су умели да пренесу неопходно знање и своје студенте уведу у свет информационих технологија.

"Стратешки приоритет Србије је да се повећа број високообразованих људи који располажу савременим, модерним знањима. Верујем да ћете и ви Србији дати најквалитетнији допринос, јер су информационе технологије будућност наше земље", навео је председник парламента.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 06. март 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом