среда, 08.08.2012, 19:26 -> 21:13
У Гучи добро звучи
Сабор трубача у Гучи посетиле и амбасадорке САД, Мексика, Аустралије и Данске. Амбасадорка Аустралије Хелена Штудерт каже да никада није чула нити доживела ништа слично.
Амбасадорке Сједињених Америчких Држава Мери Ворлик, Данске Мете Кјуел Нилсен, Мексика Мерцедес Руиз Запата и Аустралије Хелен Стадерт посетиле су Гучу, где се одржава 52. Сабор трубача, и изразиле задовољство што су позване на ову манифестацију. Оне су у Гучи посетиле и јединствени Музеј трубе.
"Први пут када сам чула трубе, подсетиле су ме на маријаче. Приметила сам велику сличност између мексичког и српског темперамента, али постоји и мала разлика", рекла је ФоНету Запато, додајући да маријачи свирају о чежњи и љубави, а српски трубачи су више окренути слављу и радости.
Амбасадорка Данске Мете Кјуел Нилсен је рекла да је невероватно да је једно мало место далеко од великих градова, попут Гуче, створило такав бренд који је препознатљив у свету.
Амбасадорка САД Мери Ворлик рекла је да је задовољна, јер може да слуша српске трубаче, а амбасадорка Аустралије Хелена Штудерт истакла је да никада није чула нити доживела ништа слично попут доживљаја у Гучи.
Ворлик је рекла да није први пут на сабору у Гучи и да је и раније слушала трубаче. "Волим џез, озбљну музику, музику уопште, заиста једва чекам да чујем трубаче", изјавила је Ворлик.
За два дана, Сабор трубача посетило је око 50.000 љубитеља трубе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар