Читај ми!

Награђени припадници Жандармерије

Министар полиције Ивица Дачић наградио жандарме који су спречили бекство Калинића и Миловановића из притворске јединице Специјалног суда у Београду. После покушаја бекства суспендовано седам стражара укључујући и нечелника притворске јединице, док је против тројице покренута истрага.

Четворици припадника Жандармерије, који су 7. фебруара спречили бекство затвореника Сретка Калинића и Жељка Миловановића из притворске јединице Специјалног суда у Београду, министар унутрашњих послава Ивица Дачић уручио је плакете и новчане награде.

Због спречавања бекства Калинића и Миловановића, жандарми Зоран Гајић, Немања Хоџић, Бранислав Стојановић и Саша Церовић биће предложени и за медаљу за храброст.

За њих је та акција, како кажу, била као и многе друге, а о коме је реч сазнали су тек када су о свему обавестили стражарску службу.

"Пришли смо лицима уз повик 'стој полиција', тада сам превентивно користио ватрено оружје, спремио за употребу, репетирао сам пиштољ и тада су лица стала и приступили смо хапшењу. Нису пружали велики отпор, били су збуњени и изненађени", каже жандарм који је учестововао у спречавању бекства.

Даља истрага показаће да ли су Калинић и Миловановић имали и помагаче. У интервјуу за емисију "Увиђај", министар полиције каже да је пре самог покушаја бекства било одређених притисака на полицију.

"Ви знате да је свих ових недеља и месеци било доста повика везано за систематизацију у жандармерији. Чак је било и захтева да се жандармерија повуче из затвора, са обезбеђења затвора, што ме све наводи на закључак да очигледно ни то можда није било случајно. Чак се у овоме говори да је логистичку подршку давао неки бивши припадник црвених беретки", рекао је министар унутрашњих послова Ивица Дачић.

После бекства суспендовано је седам стражара, укључујући и начелника притворске јединице у Устаничкој улици, док је против тројице покренута истрага. Због сумње да су умешани у покушај бества одређен им је једномесечни притвор.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 12. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса