Партизан и званично на "фајнал-фору"

Ватерполо клуб Партизан победио је у Београду мађарски Егер са 10:5 (3:2, 2:2, 2:1, 3:0), и тако се и званично пласирао на завршни турнир Евролиге.

Партизан је у првој утакмици победио са 12:4, а на "фајнал-фор" се пласирао укупном победом од 22:9 у двомечу.

Најефикаснији у тиму шампиона Србије био је Душко Пијетловић са три гола, а по два су постигли Стефан Митровић и Марко Ћук.

У Егеру ниједан играч није постигао више од два гола.

Противник Партизана у полуфиналу завршног турнира у Напуљу 14. маја биће Про Реко.

Утакмица је почела минутом ћутања због авионске несреће у којој је погинуо државни врх Пољске, али и многи спортисти.

Партизан је повео са 2:0 головима Душка Пијетловића и Стефана Митровића и тако показао да се неће опуштати. Пијетловић је до краја деонице постигао још један погодак, а Петер Бирош и Балаж Ердељи дали су голове и тако одржали Егер у игри.

Голове за црно-беле у другој четвртини постигли су Пијетловић и Владимир Вујасиновић, а Габор Хегедуш и Габор Ковач држали су резултатски прикључак. Публику на пуном базену на Бањици забављао је и легендарни навијач Партизана Миша "Тумбас".

Иако црно-бели нису имали убедљиво вођство, све време су контролисали игру, а осетнију предност стекли су тек у последњој четвртини, коју су добили са 3:0.

Голове за Партизан постигли су: Пијетловић 3, Ћук 2, Стефан Митровић 2, Владимир Вујасиновић, Живко Гоцић и Андрија Прлаиновић.

Стрелци за Егер били су: Петер Бирош, Балаж Ердељи, Габор Хегедуш, Габор Ковач и Арон Фелтам.

Ватерполисти Партизана, Про Река, Југа и Приморца изборили су пласман на завршни турнир Евролиге, који ће 14. и 15. маја бити одржан у Напуљу.

У четвртфиналним утакмицама Партизан је био бољи од Егера, Про Реко од Будве, Југ од Барселонете, а Приморац од Јадрана из Херцег Новог.

У реванш сусретима четвртфинала постигнути су резултати:

Партизан - Егер 10:5 (3:2, 2:2, 2:1, 3:0) - (први меч 12:4)
Приморац - Јадран 10:6 (2:0, 3:2, 2:2, 3:2) - (14:9)
Југ - Барселонета 10:9 (2:3, 2.2, 4:2, 2:2) - (9:7)
Будва - Про Реко 10:12 (3:2, 3:4, 2:2, 2.4) - (5:9)

У полуфиналним утакмицама 14. маја састају се Партизан и Про Реко, као и Југ - Приморац.

Финални меч завршног турнира Евролиге на програму је сутрадан.