Ватерполисти Шпаније освојили злато победом над Хрватском у Загребу

Ватерполисти Шпаније освојили су златну медаљу на Европском првенству у Загребу победом над Хрватском резултатом 11:10.

Прва четвртина била је веома ефикасна, уз одличну игру обе екипе које су биле у егалу све док се Хрвати тек пред крај уводног дела меча нису „одлепили“ на два гола разлике – 5:3.

Велика борба настављена је и у другој четвртини. Шпанци су како се прво полувреме ближило крају играли све боље и пре одласка на дужи одмор су успели да дођу на само гол заостатка – 7:6.

У трећој четвртини су предњачиле одбране. Играло се тврђе на обе стране, али су Хрвати пред крај треће деонице ипак успели да дођу до два гола предности – 10:8.

Завршна четвртина у потпуности је оправдала очекивања свих љубитеља ватерпола. Хрвати су одржавали предност до последња четири минута када су Шпанци постигли први гол у четвртини.

Након тога су уследила још два гола Шпаније без одговора Хрвата. У последњем нападу Хрватска је имала играча више, али није успела да постигне погодак, те је Шпанија након преокрета постала европски шампион.

Бронзану медаљу освојила је репрезентација Италије победом над Мађарском од 12:7.