Ватерполисткиње Србије победиле Чешку на Европском првенству

Женска ватерполо репрезентација Србије победила је убедљиво селекцију Чешке резултатом 15:4 у мечу трећег кола групе Ц Друге дивизије Европског првенства, које се игра у Ајндховену.

Србија је од старта утакмице доминирала у све четири четвртине. На полувремену је водила 7:1, док је у наставку опуштенијом игром дозволила ривалкама да постигну три гола.

Најефикаснија у селекцији Србије била је Ана Милићевић са четири гола, док је Тијана Лукић забележила три.

У репрезентацији Чешке најбоља је била Каролина Хлавата са три гола.

У другом мечу трећег кола групе Ц, Румунија је раније данас победила Турску 9:7.

Србија је освојила прво место у групи Ц са девет бодова, док је Чешка друга са шест. Румунија је трећа са три, док је Турска последња без бодова.

У осмини финала против четвртопласиране селекције из групе А

Ватерполисткиње Србије ће у осмини финала Европског првенства у понедељак играти са четвртопласираном селекцијом из групе А.

Прво место на табели групе А деле Холандија и Грчка са по шест бодова, док су Мађарска и Хрватска без бодова.

У недељу ће од 18.30 играти Холандија и Грчка, односно Мађарска и Хрватска од 20. Ривал Србији у осмини финала биће поражена репрезентација из дуела Мађарске и Хрватске.