Хокеј на леду

Посртање фаворита

Друго коло хокејашког турнира обележила су два меча са пенал завршницама. Канађани ипак изашли као победници над Швајцарском, Руси поражени од Словачке.

У групи А репрезентација Канаде је тек после извођења пенала успела да савлада Швајцарску са 3:2 и тако уместо очекивана три укњижила свега два бода. Меч је у регуларном току завршен нерешено 2:2, а победник није одлучен ни у продужетку па се приступило извођењу пенала. Сусрет је одлучен тек у четвртој серији када је Сидни Крозби затресао мрежу Швајцараца а потом је голман Мартин Бродур зауставио шут Мартина Плуса.

Стрелци у регуларном току сусрета били су Дени Хејтли и Патрик Марло за Канаду, док су голове за Швајцарску постигли Иво Рутеман и Патрик фон Гунтен.

У другом мечу исте групе Американци су према очекивању савладали Норвешку резултатом 6:1.

Репрезентација Русије, други велики фаворит турнира, доживео је још веће посртање. У првом мечу другог кола групе Б, "зборнаја команда" поражена је од селекције Словачке резултатом 2:1, такође после извођења пенала.

Руси су повели голом Морозова у 26. минуту игре а изједначио је Маријан Хоса, 10 минута пре краја сусрета. У продужетку су мреже мировале тако да је победник одлучен тек извођењем пенала када је Павол Демитра донео два бода својој репрезентацији.

Подсетимо, према пропозицијама такмичења, за победу у регуларном току сусрета добијају се три бода док поражени остаје без бодова. Ако је меч завршен нерешено обе екипе добијају по бод, а победник добијен после продужетка или након извођења пенала добија још један бод (укупно 2).