Бронза за Наву, Петровић једанаести

Репрезентативац Србије у атлетици Горан Нава освојио је бронзану медаљу на 1.500 метара на Универзијади постигавши у финалној трци резултат од 3:42,88 минута.

Други наш представник у финалу Мирко Петровић заузео је 11. место претрчавши стазу за 3:46,29 минута.

Златну медаљу освојио је Рус Вјаћеслав Соколов резултатом 3:42,49 испред Алжирца Самира Кадара са 3:42,50.

15. Кајл Роберт Борсма (Канада) 3:54.64
Мохамед Шавен (С.Арабија) није завршио трку.

Вукићевић десети у скоку у вис

Српски атлетичар Јован Вукићевић заузео је десето место у скоку у вис прескочивши у финалу висину од 2,15 метара. Вукићевић је из првог покушаја прескочио 2,10, из трећег 2,15 метара, а потом је сва три пута обарао летвицу на 2,20.

Златну медаљу освојио је Рус Едуард Маљченко резултатом 2,23 испред Канађанина Мајкла Мејсона и земљака Ивана Иљичева.

Стамболовој злато на 400 м препоне

Бугарска атлетичарка Вања Стамболова освојила је златну медаљу на 400 метара са препонама постигавши у финалној трци резултат од 55,14 секунди.

Сребрна медаља припала је Немици Јони Тилгнер са 56,02, а бронзана Данкињи Сари Слот Петерсен са 56,40 секунди.

Јапанац Канемару победник на 400 метара

Јапански атлетичар Јузо Канемару освојио је златну медаљу у трчању на 400 метара постигавши у финалу резултат од 45,68 секунди.

Сребрна медаља припала је Аустријанцу Клеменсу Целеру, а бронзана Канађанину Данијелу Харперу.

7. Арно Жислен (Белгија) 47.15
Кристофер Труди (Аустралија) није стартовао.

Аустралијанка Пејпи најбржа на 800 метара

Аустралијанка Мадлен Пејпи освојила је златну медаљу у трчању на 800 метара. У финалној трци остварила је резултат од 2:01,91 минута, што је најбоље време у тој дисциплини ове сезоне. Сребрна медаља припала је Молдавки Олги Кристеа са 2:03.49, а бронзана Канађанки Ребеки Џонстон са 2:03,67.