Јелена у успону

Наша најбоља тенисерка Јелена Јанковић брзо је савладала Аустријанку Сибил Бамер са 2:0 у сетовима и пласирала се у четвртфинале турнира у Монтереју, у Мексику. Наредна противница је Литванка Анастасиа Севастова.

Јанковићева је победила Бамерову са 6:3 и 6:4, а током меча који је трајао нешто мање од 90 минута, успела је да спаси осам брејк поена. Поред Јелене Јанковић, шесте тенисерке на свету, у четвртфинале Монтереј опена пласирале су се Хисела Дулко  из Аргентине, Ксенија Первак из Русије и Анастасија Севастова из Летоније.

 

Дулкова је победила Александру Вознијак  из Канаде, Первакова је победила Луцију Храдецку  из Чешке, а Севастова Францускињу Ализ Корне.

Рускиња Амастасија Павличенкова је још у понедељак обезбедила себи улазак у четвртфинале победом над Мелани Удин.

Јанковићева је први носилац на турниру, а њена наредна противница је Литванка Анастасиа Севастова која је са 2:1 (6:2; 2:6; 6:4) савладала Францускињу Ализу Корне.

Наградни фонд турнира је 220.000 долара.

Број коментара 19

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 24. мај 2026.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом