петак, 26.11.2010, 00:05 -> 15:49
Мареј у полуфиналу Лондона
Британски тенисер Енди Мареј пласирао се у полуфинале завршног турнира сезоне у Лондону пошто је у последњем трећем колу Б групе савладао Шпанца Давида Ферера са 2:0 у сетоовима - 6:2, 6:2.
Мареј се придружио Швајцарцу Роџеру Федереру, који је раније данас победио Швеђанина Робина Содерлинга са 7:6 (7:5), 6:3.
Британцу је вечерас био довољан један сет за пласман у полуфинале. Одиграо је, међутим, веома добро и сигурно, па је после само једног часа и девет минута, без већих проблема, убедљиво славио против раније отписаног Ферера.
Мареј је против Шпанца направио шест брејкова, постигавши четврту победу у њиховом петом међусобном дуелу.
Сутра су на програму мечеви последњег трећег кола А групе, у којима од 15 часова играју Рафаел Надал (Шпанија) - Томаш Бердих (Чешка), а од 21 час Новак Ђоковић (Србија) - Енди Родик (САД).
У полуфинале у конкуренцији дублова вечерас су се из А групе пласирали Пољаци Маријуш Фирстенберег и Марћин Матковски савладавши аустријско-немачки пар Јирген Мелцер/Филип Печнер са 6:3, 7:6 (9:7). Они су се придружили Американцима, браћи Бобу и Мајку Брајану, који су, раније данас, победили Чеха Лукаша Длухог и Индијца Леандера Паеса резултатом 6:3, 6:4.
Сутра су на програму мечеви последњег кола А групе у којима од 13.15 часова играју Ненад Зимоњић/Данијел Нестор - Лукаш Кубот/Оливер Марах, а од 19.15 Махеш Бупати/Макс Мирњи - Весли Муди/Дик Норман.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар