субота, 23.05.2009, 18:37 -> 18:39
Србија - Немачка 2:1
Мушка тениска репрезентација Србије освојила је трофеј на Светском купу у Дизелдорфу, пошто је у финалу савладала екипу Немачке укупним резултатом 2:1.
У преосталом дубл мечу, Немци Николас Кифер и Миша Зверев освојили су једини поен за своју селекцију савладавши Ненада Зимоњића и Виктора Троицког са 7:5, 4:6, 10:7.
Први поен за Србију данас је освојио Виктор Троицки победивши Рајнера Шутлера од 6:4, 7:6 (7:5), а вођство од 2:0 и укупну победу против Немачке донео је Јанко Типсаревић који је савладао Филипа Колшрајбера са 6:2, 6:4.
Ово је прва титула за Србију у једном од најважнијих екипних такмичења светског тениса.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар