уторак, 03.02.2026, 17:24 -> 17:38
Извор: РТС, ТСС
Огњен Милић спреман за деби у Чилеу: Велико је задовољство представљати Србију
Дебитант у Дејвис куп репрезентацији Огњен Милић каже да је велико задовољство представљати Србију на том такмичењу и да ће заједно са тимским колегама дати сто одсто својих могућности на врућем терену.
Дејвис куп репрезентција Србије већ други дан вредно тренира у Сантијагу пред меч првог круга квалификација за пласман на Завршни турнир у Болоњи.
Селектор Виктор Троицки рачуна у дублу на браћу Сабанов, а у синглу може да комбинује искусног Душана Лајовића и младе наде Бранка Ђурића и дебитанта Огњена Милића.
Ђурић је дебитовао у септембру прошле године у дуелу против Турске у Нишу, а сада шансу чека Огњен Милић.
Млади српски тенисер бележи најбољи пласман у каријери на АТП листи (462. место), а сјајан финиш прошле сезоне лансирао га је међу најбољих 500 на планети. Био је позван за спаринг партнера најбољим младим тенисерима на "Некст-џен мастерсу" у Џеди прошле године.
"Част ми је што сам на Дејвис купу. Велико је задовољство представљати Србију. Захвалан сам селектору на указаном поверењу. Даћу све од себе и дајем сваки дан на тренингу да се што боље покажем. Сви знају да је јако тешко играти овде у Чилеу, да је јако врућ терен, али ми се не предајемо унапред. Пружићемо сто одсто наших могућности да остваримо добар резултат и да представимо Србију на најбољи могући начин", рекао је Милић из Сантијага за сајт Тениског савеза Србије.
Жреб за дуел Чилеа и Србије биће одржан у четвртак, не пре 17.00 часова по српском времену. И у петак и у суботу мечеви почињу у 22.00 часа по српском времену.
Коментари