Читај ми!

Турнир у Мадриду ће бити настављен после прекида због нестанка струје

Такмичење на мастерсу у Мадриду биће настављено у току дана након што је у понедељак програм био суспендован због нестанка струје који је погодио већи део Шпаније и Португалије.

Организатори турнира у Мадриду потврдили су да је током ноћи електрична енергија враћена у Мадрид, што ће омогућити наставак мечева у комплексу Каха махика.

"Из разлога који су ван контроле организације, 'Каха махика' је још увек без струје у ово доба. Због тога је почетак одложен, а надамо се да ћемо моћи да отворимо врата комплекса у 11 часова. О томе ћемо вас благовремено обавестити. Молимо вас да проверите инфорамције пре него што стигнете на место одржавања", наводи се у саопштењу мастерса у Мадриду.

Како наводи оператор електроенергетске мреже Red Electrica, снабдевање струјом од јутрос успостављено је код 92,06 одсто корисника у Шпанији и Португалији, док само у Шпанији струју има 99,16 процената корисника.

Због прекида, у понедељак отказано је укупно 22 меча, а данас је планирано да се одигра чак 31 како би се надокнадио изгубљени програм. На теренима ће се наћи и најбоље рангиране тенисерке Арина Сабаленка и Ига Свјонтек, као и Александер Зверев.

Турнир у Мадриду траје до 4. маја, а организатори истичу да су предузете све мере како би се такмичење наставило безбедно и у складу са планираним распоредом.

Подсетимо, нестанак струје је јуче изазвао прекид јавног превоза у Мадриду, проблеме у комуникацији и затварање појединих линија метроа. Према наводима из шпанских медија, узрок је квар на европској електроенергетској мрежи, иако званичне потврде још нема.

уторак, 29. април 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом