Олга Даниловић у другом колу Ролан Гароса

Српска тенисерка Олга Даниловић победила је Италијанку Мартину Тревизан резултатом 2:0 (6:1, 6:2) у првом колу Ролан Гароса.

Олга Даниловић је за 82 минута, у два сета и уз само три изгубљена гема изборила пласман у другу рунду Ролан Гароса.

Даниловићева је против 88. играчице света наставила низ од три победе на шљаци у Паризу, пошто се у главни жреб пласирала кроз квалификације.

Српска тенисерка је у првом сету Италијанки дозволила само један освојен гем.

У другом је одмах дошла до брејка, али није успела да га потврди, па је ривалка успела да изједначи на 2:2.

Ипак, већ у наредном гему је поново напала сервис Италијанке и одузела га, а онда до краја поново није дозволила ривалки да узме гем.

Српска тенисерка ће у наредном колу играти против боље из дуела две Американке - Данијеле Колинс и Керолин Долхајд.

Ролан Гарос се игра за укупни наградни фонд од 53,4 милиона евра.