Димитров први финалиста мастерса у Паризу

Бугарски тенисер Григор Димитров први је финалиста мастерса у Паризу. Димитров је био бољи од Стефаноса Циципаса 2:1, по сетовима 6:3, 6:7, 7:6.

Димитрову ће финале у Паризу бити прво још од 2018. године када је у Ротердаму поражен од Федерера.

Бугарски тенисер је последњи турнир освојио 2017. године, био је то завршни мастерс турнир у Лондону.

Меч између Димитрова и Циципаса трајао је два сата и нешто више од 30 минута у коме је виђена велика борба тенисера. Димитров је остварио и другу победу у међусобним дуелима са Грком.

Иако делује да је Димитров рутински освојио први сет, може се рећи да је уз велике напоре бугарски тенисер дошао до предности на мечу.

Циципас је узвратио у другом сету и изједначио резултат након тај-брејка и коме је био концентрисанији.

У сету одлуке Димитров је био одлучнији и нападао је Циципаса са свих страна терена што је на крају уродило плодом и пласманом у финале где ће играти против Новака Ђоковића или Андреја Рубљова.

Димитров ће имати прилике да ове сезоне освоји прву титулу и девету у каријери.