Себастијан Корда победио Бена Шелтона и изборио полуфинале мастерса у Шангају

Амерички тенисер Себастијан Корда пласирао се у полуфинале мастерса у Шангају након тријумфа у четвртфиналу над сународником Беном Шелтоном 2:1, по сетовима 6:7, 6:2, 7:6.

Меч између Корде и Шелтона је трајао два сата и 55 минута. Шелтон је 20. на АТП листи, док је Корда 26. тенисер света.

У првом сету играло се гем за гем. Шелтон је први дошао до брејка у 11. гему, а онда је Корда узвратио рибрејком. Победник овог дела меча одлучен је у тај-брејку, који је припао Шелтону резултатом 12:10.

Корда је заиграо ангажованије у другом сету, који је добио резултатом 6:2, пошто је свом ривалу препустио само два гема. Корда је направио брејк већ на старту трећег сета.

Играло се потом гем за гем, а Шелтон је у осмом гему успео да стигне до брејка. Корда је потом у тај-брејку водио 6:1, али је није искористио пет меч лопти.

Шелтон је изједначио на 6:6, али је Корда освојио наредна два поена и заслужено је стигао до победе.

Корда ће у полуфиналу играти против Пољака Хуберта Хуркача, који је раније савладао Мађара Фабијана Марошана 4:6, 6:1, 6:3.

У преостала два дуела четвртфинала ће играти: Григор Димитров - Николас Јари и Уго Амбер - Андреј Рубљов.

Мастерс у Шангају игра се за наградни фонд од 8,8 милиона долара.